Jak se máte?

Sobota 12.05.2019 Hradec Králové

sobotní škola…přijeli jsme asi tak na 10 hodinu, takže nějakou část jsme zmeškali. Diskutovalo se o podobách lásky. Jak ji vyjadřuje muž…zjistil jsem, že i ostatní chlapi i křesťani to mají stejné…dotyky, přitulit se…a ženy navaří, napečou, pečují..žena chce 12x denně slyšet, že ji muž miluje a muž chce 12x denně slyšet, že je muž….a ne jen „dík za kytku a dej ji do vázy“. ..nebo „?? proč mi dává kytku, to si něco žehlí? Je mi nevěrnej? nebo co se děje?“..

Pak tam nějaký bratr důchodového věku řekl poučku o lásce, která byla slušně řečeno farizejsky dogmatická…prý „Láska je jen takový vztah, který dokáže zplodit dítě“. Bylo vidět, že většina lidí ten jeho výrok nechápe. Reagovala, ale jedna sestra babička..s tím, že nesouhlasí, že je plno opuštěných dětí a baby boxů,..že to je blbost, co ten bratr říká. A já jsem se taky ozval s tím, že je ten výrok hloupost, protože k němu existuje i opačný tvar…dítě může vzniknout i tam, kde je neláska, např. ze znásilnění. diskusi završil jiný starší bratr s tím, že v každém vztahu pokud jsou oba věřící, dává Bůh požehnání ve smyslu tělesného i duchovního růstu, že ti dva spolu po čas manželství rostou..že dnes už to není o tom plození ani rození, ale o tom spolu růst a být v Bohu.

kázání… bratr Zvolánek (nejstarší). Začalo nevinnou otázkou…“Jak se máte?“ Zeptala se ho jednou nějaká dáma a on odpověděl, že „lépe než Karel IV.“ ta dáma nechápala a nechala si vysvětlit jeho odpověď. Karel IV. když někam cestoval, byl z cesty vydrkotaný až až a hrozně unavený…uléhal do postele v místnosti v které by dnes nebydlel nikdo…blbě vytápěné, vlhké a když se chtěl ohřát musel ke vrbu a nahřát se, ze všech stran. …takže v dnešní době super aut, kdy je pohodlíčko, bezpečnost, ..neuvědomujeme si běžně jak obtížný život byl v dřívějších dobách. Jak se máme teď a přesto jak žbrbláme, stěžujme si na všechno a na všechny atd. A pak řek něco, co jsem za dvacet jedna let v Kristu neslyšel…(pokračování příště)

Komentáře

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • zdarma

  stáhněte si zdarma tahák na to "jak si navrhnout logo"

 • Ebook Freelancer

  Ebook pro ty, co uvažují o tom živit se grafikou nebo jiným tvůrčím povoláním, na své vlastní triko

 • Kategorie
 • Nejnovější články
 • Prosinec 2020
  Po Út St Čt So Ne
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
 • Archivy
 • sleduj mě na Pinterest